Математика [22] |
Інформатика [7] |
Цікавинки науки [16] |
Виховні години [35] |
Головна » Файли » Виховні години |
У категорії матеріалів: 35 Показано матеріалів: 1-10 |
Сторінки: 1 2 3 4 » |
Всесвітній день здоров’я
Цей День відзначається 7 квітня починаючи з 1948 року. Саме тоді була створена Всесвітня організація охорони здоров’я (World Health Organization), членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров’я людей. Україна була однією із перших.
Починаючи з 1950 року щорічне проведення Всесвітнього дня здоров’я стало доброю традицією. Його мета – допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров’я.
Здоровий спосіб життя – це повсякденна турбота про збереження та зміцнення здоров’я. Велике значення в цьому відіграє режим дня. Щоб не гаяти марно часу, його варто розпланувати. Важливо передбачити час для всього: сну і навчання, відпочинку і занять спортом. Найголовніше – режиму дня потрібно дотримуватися обов’язково!
Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг
Мета: Поглибити знання учнів про свою державу , історію українського народу; виховувати громадянина України; розвивати навики самостійної роботи з різними джерелами; вміти робити аналіз фактів.
Епіграф
Україно! Ти для мене - диво
І нехай пливе за роком рік,
Буду, мамо, горда і вродлива,
С тебе дивуватися повік.
Ради тебе перли в душі сію,
Ради тебе мислю і творю.
Вислови про Батьківщину
Я так її, я так люблю
Мою Україну убогу,
Що проклену святого бога,
За неї душу погублю. (Т.Шевченко «Сон»)
За вікном сніжок летить,
Вітром завіває,
Тож спішіть усі до нас
На свято Миколая!
Ведуча 1: Ми вже з вами звикли зустрічати Новий рік з Дідом Морозом і вважаємо, що так було і завжди. Тим часом не так давно в Україні Новий рік зустрічали зі Святим Миколаєм, більш знаним у народі як Миколай-чудотворець. У зимову ніч, з 18 на 19 грудня, святий Миколай спускався на срібній вервечці з неба. Сивобородий, у довгій золотистій накидці, він приходив до кожної хати, розкладав подарунки: чи то під подушечки, чи у черевички. Не обминав він жодної дитини.
Ведуча 2: Народився він у місті Патарі, що в Південній Італії, біля 280 року.
Після смерті батьків 17-річний Микола роздав усе своє майно бідним людям і вирушив до Палестини вклонитися святим місцям.
Повернувшись, він став священиком. Відтоді Миколай допомагав усім, хто потребував його допомоги: хворих лікував, рятував рибалок, запобігав стихійному лихові. Не зважаючи на високе становище в церкві, Миколай був людиною скромною, носив простий одяг, їв один раз на день, недосипав, віддаючи нічний час молитвам.
Ведуча 3:
3 того часу народ святкує Миколая зимою – 19 грудня та весною – 22 травня.
Ведуча 4:
В ніч на свято Миколая
Дітвора уся чекає
Подарунків і чудес.
Із-за хмар з самих небес.
«Андріївські вечорниці»
Мета: ознайомити учнів з традиціями українського народу,розвивати творчі і артистичні здібності кожної дитини, виховувати бажання зберігати й передавати народні традиції наступним поколінням.
Дорогі діти! Ось і ще одні веселі канікули пролетіли на крилах теплого і ласкавого літа. І знову вересень, і шкільний дзвоник кличе вас до праці. Кожен наступний клас — це новий щабель вашого фізичного, розумового і морального зростання, яке не відбувається само собою, для цього потрібна праця мускулів, розуму, серця. Тож вітаючи вас, уже девятикласників, із початком навчального року, я щиро бажаю, щоб ця праця не була для вас примусовою, хай вона приносить вам радість і хороші результати. У цьому допоможе усвідомлення високої мети, заради якої ви ходите в школу. Стати справжньою людиною, особистістю, — ось ваша головна ціль. До неї ви йдете не один рік, крок за кроком і на кожній вищій сходинці все більше усвідомлюєте у чому суть справді людського. І що цікаво: чим більше людина знає й розуміє, тим більше питань ставить перед нею життя, тим вищий ідеал особистості, тим вимогливіша вона до себе.
У нас ще буде багато серйозних роздумів і розмов про ці ідеали. Сьогодні ж зупинимось на найважливішому з них. Цей ідеал багатьма людьми сьогодні потоптаний, знехтуваний, багато в ньому зневірились; немало й таких, у кого його, на жаль, і не було. Йдеться про патріотизм, любов до Батьківщини, — глибоку, щиру, не на словах, а на ділі.
„Знов білим цвітом вкрилися сади, І знов приходить свято Перемоги...”
Пам’ятайте про тих, що безвісті пропали,
Пам’ятайте про тих, що не встали як впали.
Пам’ятайте про тих, що згоріли як зорі,-
Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.
Пам’ятайте про тих, що за правду повстали,
Пам’ятайте про тих, що лягли на заставах.
Пам’ятайте про тих, що стрибали під танки...
Є в місцях невідомих невідомі останки.
Є в лісах, є у горах, і є під горою –
Менше в світі могил, ніж безсмертних героїв.
Пам’ятайте про них і у праці, і в пісні –
Хай відомими стануть всі герої безвісні.