For-Webber.Ru - все для начинающего Веб Мастера

Культура статевого життя - Виховні години - Каталог файлів - Лабораторія творчого вчителя

For-Webber.Ru - все для начинающего Веб Мастера

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего відповідей: 111
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Культура статевого життя
poster

Тема: Культура статевого життя
Мета: виховання у дітей, підлітків і молоді розумного, здорового ставлення до питань статті.
Серед сучасних педагогічних проблем однією з суспільно важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок.Серед сучасних проблем однією з суспільно важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок.
Культура статевого життя – частина культури суспільства. Безліч різноманітних обставин спричинили те, що психо-сексуальна культура виявилася досить низькою. Ситуація, що склалася, сприяє виникненню проблем, які у свою чергу значно впливають на психіку, здоров’я і особисте щастя.
Хід заняття
I.    Організаційний момент.
II.    II. Вступна бесіда.
Пригадайте основні хвороби що передаються статевим шляхом.
III.    III. Основна частина.
IV.    Обговорення питань:- основні ознаки статевого дозрівання
- основні ознаки статевих хвороб
- як уникнути захворювання

В період статевого дозрівання від 12 до 18 років відбувається бурхлива гормональна перебудова організму, з'являються вторинні статеві ознаки і специфічні ознаки статевої зрілості : менструації у дівчаток і полюції у хлопчиків. Фізіологічне дозрівання у підлітків значно випереджає їх психічний і соціальний розвиток, що робить їх неурівноваженими, конфліктними, легко ранимими і спонукає вирватися з-під опіки і контролю батьків. Це жадання свободи і прагнення залучитися до дорослого життя нерідко ведуть до протистояння дітей і батьків в сім'ї і викликають у підлітків відчуження і агресію. Саме у цей складний період підліток потребує розуміння і емоційної підтримки дорослої людини, батька або педагога, делікатно і що тактовно допомагає в рішенні численних проблем.
У цьому віці виникає почуття першого кохання. Спочатку цей платонічний потяг, коли досить просто бачити предмет свого обожнювання, говорити з ним, разом робити уроки, ходити в кіно. Потім виникає еротична стадія, коли в мріях вже є присутніми чуттєві елементи - дотики, обійми, поцілунки, які підліток прагне реалізувати на практиці в спілкуванні з коханою. Незабаром настає черга сексуального потягу, для реалізації якого і початку статевого життя не завжди є умови і бажання партнера. У дівчат сексуальність прокидається набагато пізніше. А юнацька гіперсексуальність вимагає розрядки сексуальної напруги, яка досягається у більшості випадків мастурбацією.
Як не таврували її лікарі і педагоги, якими епітетами не нагороджували, як не залякували наслідками цього морального падіння (шкідливої звички, хвороби, вади), позбавити підлітків від мастурбації не вдалося. Майже усі здорові хлопчики проходять через мастурбацію, а почавши статеве життя, припиняють її. Нині сексологи відносяться до мастурбації як до нормального прояву гіперсексуальності, що допомагає зняти відчуття напруженості і фізіологічного дискомфорту в юнацькому віці.
Іноді нам здається, що питання, пов'язані з ВІЛ / СНІДом та іншими інфекційними захворюваннями, що передаються статевим шляхом, нас не стосуються. Чи справді це так? Цей розділ допоможе розібратися в тому, що ховається за назвами ВІЛ та СНІД, наскільки небезпечно це захворювання і як можна уникнути зараження. Достовірна інформація про інфекції, що передаються статевим шляхом, презервативи і безпечний секс, що міститься в розділі, допоможе прийняти правильне рішення для захисту власного здоров'я і дозволить уникнути необдуманих вчинків.

ВІЛ І СНІД. У ЧОМУ ВІДМІННОСТІ?
Вірус Імунодефіциту Людини (ВІЛ) відомий з 1981 року. В даний час вивчення цього вірусу приділяється велика увага в світових наукових і медичних колах. Визначено його природа і структура, досліджені слабкі і сильні сторони. Вірус ВІЛ відноситься до сімейства ретровірусів ("повільних" вірусів). Він має сферичну форму і його ядро захищено оболонкою, яка добре пристосована для існування в організмі людини, однак надзвичайно нестійка до зовнішнього середовища. ВІЛ швидко гине поза середовищем проживання і тому не може передаватися через повітря і воду.
Потрапляючи в організм людини, вірус ВІЛ проникає в клітини імунної системи, покликані боротися з інфекціями - Т-лімфоцити. Проникаючи всередину Т-лімфоцита, ВІЛ змінює його структуру таким чином, що ця клітина починає служити "фабрикою" відтворення вірусу. У певний момент клітина Т-лімфоцита переповнюється частинками вірусу, вибухає і гине. І так відбувається все з більшим і більшим кількістю Т-лімфоцитів. Коли їх кількість сильно зменшується, імунна система перестає справлятися з інфекціями, і тоді у людини розвивається Синдром набутого імунодефіциту (СНІД).
Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через три-шість місяців після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, який виявляє антитіла до вірусу. Цей період після зараження до появи антитіл до ВІЛ у крові називається "періодом вікна", і він небезпечний тим, що людина не може дізнатися, що він інфікований, але при цьому може передати інфекцію іншій людині. Звичайно зараження ВІЛ відбувається безсимптомно, проте вірус продовжує поширюватися в організмі. У більшості інфікованих самопочуття може залишатися хорошим протягом багатьох років. У міру розвитку захворювання загальний стан погіршується. Звичайними стають підвищення температури, пронос, пітливість. Наростає слабкість, стає помітним збільшення лімфатичних вузлів на шиї, а також в пахвових і підключичних областях. Стадія, яка називається СНІД, настає тоді, коли імунна система перестає справлятися з різними інфекціями, які раніше не представляли для організму небезпеки, і людина починає хворіти. Як правило, це інфекції, що викликають захворювання органів дихання, травлення та центральної нервової системи.
Як відбувається зараження ВІЛ?
Заразиться ВІЛ можна трьома шляхами:
- Статевим, через сперму, виділення з піхви і кров (мікротравми слизової оболонки статевих органів і прямої кишки) при незахищеному сексі;
- Через кров, наприклад, при використанні нестерильних голок і шприців для введення наркотиків; при нанесенні татуювань, при пірсингу.
- Від матері до дитини при проходженні через родові шляхи і при годуванні груддю.
Таким чином, ВІЛ передається через кров, сперму, вагінальні виділення і материнське молоко, але не через інші рідини організму (такі як слина, піт, сльози, сеча і фекалії).
ЯК ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ?
Люди бояться заразитися вірусом ВІЛ при звичайному побутовому контакті. Ці страхи безпідставні ВІЛ не передається:
- При рукостисканні чи обіймах з інфікованою людиною; - через піт чи сльози;
- При кашлі та чханні;
- При використанні посуду чи постільної білизни інфікованого;
- При використанні загальних з інфікованою людиною ванни і унітазу;
- У громадському транспорті;
- Через тварин або при укусах комах;
Вірус ВІЛ також не передається при поцілунку, так як концентрації вірусу в слині недостатньо для інфікування. При відсутності глибоких кровоточивих ран в роті і дотримання гігієни порожнини рота зараження ВІЛ неможливо. За всю історію вивчення ВІЛ / СНІДу не було зафіксовано жодного випадку зараження цим способом.
Прийміть запобіжні заходи
Отже, уникнути зараження ВІЛ-інфекцією можна. Є дуже і доступний спосіб зберегти здоров'я собі та своєму партнеру - це безпечний секс, тобто секс, при якому виключено попадання в твій організм чужої крові, сперми або вагінальних виділень. Безпечний секс і використання презервативів також вирішує ще одну важливу проблему - запобігання небажаної вагітності. Безпечний секс - це самий надійний спосіб профілактики ВІЛ / СНІДу та інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, а також зручний і безпечний метод планування сім'ї. Безпечний секс означає, що ви можете:
- Цілуватися, навіть глибоким "французьким поцілунком";
- Лежати разом, обніматися;
- Пестити і масажувати одне одного;
- Займатися проникаючим сексом за умови, що завжди використовується презерватив.
Знання шляхів передачі ВІЛ дає нам можливість правильно оцінювати свій ризик зараження цією інфекцією і вжити запобіжні заходи. Постійна практика безпечного сексу і використання презервативів дозволить запобігти зараженню ВІЛ-інфекцією, а ведення здорового способу життя та дотримання звичайних правил особистої гігієни сприяють зміцненню імунітету і підвищенню опірності хворобам. У разі появи підозр щодо можливого зараження ВІЛ необхідно негайно звернутися до лікаря. Достовірна інформація, отримана на консультації з досвідченим фахівцем, допоможе прояснити ситуацію і розвіє необгрунтовані страхи. Інфекції, що передаються статевим шляхом
При занятті незахищеним сексом (без використання презерватива) можна заразитися не тільки ВІЛ, але й так званими інфекціями, що передаються статевим шляхом. Ці інфекції, на жаль, дуже поширені. Деякі з них можуть просто викликати незручності, інші ж приводять до безпліддя або до більш серйозних наслідків, якщо їх не вилікувати вчасно. До того ж люди, що страждають цими хворобами, більш уразливі перед ВІЛ-інфекцією. Вірус швидше потрапляє в організм через виразки, рани та інші шкірні пошкодження, викликані венеричними захворюваннями. У цій брошурі описані симптоми і наслідки найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом, способи їх передачі та основні методи попередження зараження. Коректна й достовірна інформація, надана тут, допоможе краще орієнтуватися в ситуаціях, пов'язаних з сексуальним здоров'ям, а також уникнути неприємностей.
Не відкладайте візит до лікаря
Не відкладай візит до лікаря, якщо виявиш у себе наступні прояви:
- Слизові, гнійні виділення гною з пеніса, піхви або анального отвору;
- Відчуття печіння при сечовипусканні;
- Ранки, пухирі, бородавки на пенісі, піхву, в анальному отворі або в роті;
- Роздратування навколо геніталій або на них.
При виявленні у себе або у партнера будь-яких з перерахованих ознак не варто вдаватися в паніку. Більшість з венеричних захворювань можна вилікувати. Необхідно відразу звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування і порадить, як уникнути наслідків. Знання ж основних симптомів венеричних захворювань допоможе запобігти зараженню або, якщо зараження все ж сталося, почати лікування на ранніх стадіях захворювання, що істотно покращує його результати.

СИФІЛІС
Сифіліс - інфекція, що передається статевим шляхом, характеризується ураженням шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів і нервової системи. Без лікування сифіліс триває протягом багатьох років і може привести до летального результату. Збудник: бліда спірохета (трепонема) Treponema pallidum.
Зараження відбувається:
- Під час незахищеного статевого акту з партнером, який у свою чергу був інфікований кимось іншим;
- Від матері до дитини під час вагітності; в момент пологів - при проходження плода через інфіковані родові шляхи матері.
Симптоми:
Хвороба розвивається поступово, і первинні симптоми, особливо у жінок, часто залишаються непоміченими. Бліда спірохета може потрапити куди завгодно, в будь-які частини тіла, в залежності від того, який вид сексуальної активності використовувався. Це можуть бути статеві органи, слизова оболонка порожнини рота, мова, задній прохід і т.д. Там, де вона проникла в організм, через три-чотири тижні з'являються первинні прояви хвороби у вигляді так званого твердого шанкру - невеликий круглої безболісної виразки з щільним підставою. Лімфатичні вузли районі виразки збільшуються (зазвичай в паховій або підщелепної області), часто з одного боку. На поверхні твердого шанкру при дослідженні виявляється велика кількість спірохет. Шанкр рубцюється сам по собі через три-чотири тижні. З моменту появи первинних висипань людина стає заразним.
Вторинна стадія захворювання починається через два-чотири місяці після зараження, коли, найчастіше, з'являється так звана розеолезная висип - симетричні висипання на тілі, долонях, підошвах і слизових оболонках. Поява висипань може супроводжуватися підйомом температури, головним болем, нездужанням, збільшенням лімфатичних вузлів і специфічної ангіною. Можливо також утворення папул (округлі освіти червоного кольору з лущенням по краю) на тулубі, долонях і підошвах, сифилитических кондилом, випадіння волосся, погіршення зору, зміна голосу. Перераховані вище симптоми зникають самі по собі через два-шість тижнів, після чого сифіліс входить в латентний (безсимптомний) період. Період відсутності симптомів чергується з рецидивами - періодичним повторним проявом ознак вторинного сифілісу. Повторні висипання зазвичай менш помітні, частіше представлені папулами, що розташовуються на долонях і підошвах, в складках шкіри, в області статевих органів. При відсутності лікування сифіліс може перейти в стадію третинну і викликати руйнівні явища в нервовій системі, кістках і внутрішніх органах. Можливе ураження спинного і головного мозку.

Гонорея
Гонорея ("трипер") - інфекція, що передається статевим шляхом, викликається бактеріями. Гонореєю можуть хворіти жінки, чоловіки і діти. Збудник: гонорейний диплококк, гонокок (Neisseria gonorrhoeae).
Зараження гонореєю може відбутися:
- При статевому акті (вагінальному, анальному або оральному) без презерватива,
- А також від інфікованої матері до дитини під час пологів.
Через руки інфекція може поширитися і на очі.
Симптоми:
Яскраво виражені у чоловіків, можуть проявлятися слабо або навіть повністю відсутнім у жінок. Перші симптоми з'являються на 2-7 день після сексуального контакту із зараженим партнером.
У жінок:
- Рясні виділення з піхви;
- Біль, печіння або відчуття дискомфорту при сечовипусканні;
- Болі внизу живота, підвищення температури, які можуть бути ознаками поширення процесу на яєчники;
- Сверблячка або виділення з заднього проходу.
- У випадку, якщо зараження відбулося при оральному сексі, може спостерігатися біль у горлі.
У чоловіків:
- Білі або жовті виділення з уретри. Іноді їх буває достатньо, щоб забруднити білизну;
- Біль, печіння або відчуття дискомфорту при сечовипусканні;
- Хворобливу ерекцію;
- Сверблячка або виділення з заднього походу;
- Запалення в горлі.
Проте симптоми можуть бути і відсутніми, особливо, при ураженні глотки або прямої кишки, протягом одного-двох тижнів. Симптоми зникають навіть без лікування, що означає перехід хвороби в хронічну стадію, і з'являються знову при загостреннях. Важливо пам'ятати, що гонорея часто поєднується з іншими ІПСШ, тому краще здати аналізи і на трихомоніаз, хламідіоз, герпес.

Хламідіоз
Урогенітальний (сечостатевої) хламідіоз є однією з найпоширеніших інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Збудник:хламідії, проміжна форма між вірусами і бактеріями, внутрішньоклітинний паразит (Chlamydia trachomatis).Як відбувається зараження:
- Основний шлях зараження - проникаючий секс без презерватива.
- Хламідіоз може передаватися від інфікованої матері до плоду під час пологів
Симптоми:
Захворювання, особливо у жінок, часто протікає безсимптомно.
Прояви захворювання у жінок:
- Мізерні, прозорі виділення з піхви, що нагадують клей;
- Сверблячка й печіння при сечовипусканні, біль у нижній частині живота і в області крижів
- Незначне кровотеча після статевого акту або в період між менструаціями;
- У разі запалення прямої кишки відзначається незначне виділення крові і слизу.
У чоловіків при попаданні хламідій в уретру з'являються симптоми уретриту. Що виникає в результаті анальних контактів ураження прямої кишки зазвичай не має клінічних появ і може залишитися непоміченим.

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

For-Webber.Ru - все для начинающего Веб Мастера

- все для начинающего Веб Мастера

все для начинающего Веб Мастера