For-Webber.Ru - все для начинающего Веб Мастера

Прямокутник. Площа прямокутника - Математика - Каталог файлів - Лабораторія творчого вчителя

For-Webber.Ru - все для начинающего Веб Мастера

Меню сайту
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего відповідей: 111
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Прямокутник. Площа прямокутника
poster

План-конспект уроку
з математики в 5 в класі
проведеного 11.12.2013
Кислюк Ольги Олександрівни

Тема: Прямокутник. Площа прямокутника
Мета: Удосконалити знання та вміння обчислювати площу прямокутника та квадрата; домогтися засвоєння залежностей між одиницями вимірювання площі; розвивати увагу, логічне мислення, творчі здібності учнів; виховувати наполегливість, культуру математичних записів.
Тип уроку: удосконалення знань, умінь та навичок

Хід уроку:

    Організаційний момент (2 хв)
    Перевірка домашнього завдання (1 хв)
    Актуалізація опорних знань (6 хв)
    Формулювання мети і завдань уроку (1 хв)
    Практична робота (5 хв)
    Гра «Знайди пару» (3 хв)
    Фізкультхвилинка (2 хв)
    Розв’язування задач (15 хв)
    Тестування (6 хв)
    Домашнє завдання (2 хв)
    Підсумки уроку (2 хв)

1. Організаційний момент (2 хв)
Доброго дня! Мені дуже приємно вас бачити сьогодні такими усміхненими. Ви прийшли сьогодні з великим багажем знань, тому бажаю вам на уроці поповнити свій багаж новими знаннями, а також отримати хороші оцінки.
Будь ласка, черговий, прозвітуйте про відсутніх та готовність учнів до уроку.

    Перевірка домашнього завдання (1 хв)
Чи виникли у вас труднощі при підготовці до домашнього завдання? На екрані подано розв’язання вашого домашнього завдання, зробіть самоперевірку. Піднесіть руку хто отримав інший результат.
(Опрацювати §21, виконати № 571, 573 або № 575, 576)
Молодці. З домашнім завданням впоралися.

3. Актуалізація опорних знань (6 хв)
Давайте пригадаємо що ми вчили на попередньому уроці.

ГЕОМЕТРИЧНИЙ БЛІЦ:
- На екрані ви бачите геометричні фігури. Чи є серед запропонованих фігур прямокутник? А квадрат?
 
- То яка фігура називається прямокутником? Квадратом?
- Скільки однакових сторін має прямокутник? Квадрат?
- Що таке периметр?    
- За якою формулою обчислюється площа прямокутника?Площа квадрата?
- Якими одиницями вимірювання ми користуємось для вимірювання довжини відрізка? А площі?
Молодці. Дуже гарно впоралися із поставленим завданням.

Усні вправи
Заповніть, будь ласка, таблицю (як обчислити площа прямокутника, в яких одиницях вона вимірюється; Як обчислити довжину чи ширину, в яких одиницях вони вимірюються?):
№ п/п    Ширина прямокутника, см    Довжина прямокутника, см    Площа, см2
1    7    13    
2        50    100
3    12        120

Відповіді:
№ п/п    Ширина прямокутника, см    Довжина прямокутника, см    Площа, см2
1    7    13    91
2    2    50    100
3    12    10    120

4. Формулювання мети і завдань уроку (1 хв)
Діти, що ми повторили на початку нашого уроку? Як ви думаєте, чи достатньо ми вже знаємо про прямокутник та квадрат, чи потрібно нам ще поглибити свої знання? Як ви вважаєте, що ми будемо сьогодні робити? Отже, тема нашого уроку: Площа прямокутника. Часто у житті, наприклад, роблячи ремонт, потрібно знати скільки купити шпалер, але без знання того, як знайти площу, ми це зробити не зможемо. Тому одних знань знати формулу не вистачить, необхідно вміти ще й їх використовувати. Отже, мета нашого уроку: удосконалити знання та вміння обчислювати площу прямокутника та квадрата; розвивати увагу, логічне мислення, творчі здібності; виховувати наполегливість, культуру математичних записів.
Розгорніть, будь ласка, свої зошити та запишіть сьогоднішнє число: 11 грудня, класна робота та тему уроку.
І нехай ось ці слова:
Я чув та забув,
Я бачив та запам’ятав
Я зробив та зрозумів
будуть дороговказом на нашому уроці. Отже, відправляємося в країну Геометрію.

5. Практична робота (5 хв)
Практичне завдання:
Будемо працювати в парах. Пропоную вам виконати практичну роботу.
Виміряйте необхідні величини та обчисліть площу запропонованих фігур.
№ п/п    Колір    Площа прямокутника, см2    Площа квадрата, см2
1    Червоний    100    100
2    Жовтий    240    64
3    Коричневий    105    25
4    Зелений    170    36
5    Синій    160    81
6    Білий    180    49

Або виконайте творче завдання:
Маємо два однакових квадрати. Необхідно розрізати кожен із квадратів лише один раз та з отриманих частин скласти один квадрат.


                      +                        =

(Необхідно розрізати дані квадрати по діагоналі)
Дякую! Усі працювали дуже гарно! Найшвидше впоралися…. Отже, давайте зробимо підсумок, що ми з вами навчилися робити та які труднощі у нас виникли.

Валеологічна хвилинка.

6. Вдосконалення вмінь (18 хв)
    Гра «Знайди пару» (робота з інтерактивною дошкою): (3 хв)
Вкажіть, яку одиницю вимірювання можна використати для об’єктів запропонованих зліва.
Давайте перевіримо. Скажіть, будь ласка, яку одиницю вимірювання найкраще використовувати для обчислення площі аркуша зошита (см2), а для поля (га), а для футбольного поля (м2), для грядки (а), і для території країни (км2). Отже, ви мали отримати такі результати:
    г, 2-д, 3-в, 4-б, 5-а.

7. Фізкультхвилинка (2 хв)
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Діти встали, руки вгору,
руки так, помахали як вітряк.
Потягнулись і прогнулись,
раз присіли, два стрибнули.

А зараз пропоную вам розв’язати задачі.
    Задачі (15 хв)
Задача 1. Довжина підлоги 5 м, ширина – 4 м. Скільки потрібно прямокутних плиток зі сторонами 20 см і 25 см, щоб вистелити ними всю підлогу?
Зачитайте, будь ласка, умову задачі. Давайте методом «мозкового штурму» розв’яжемо її. Генеруємо ідеї, тобто, як ви вважаєте, що потрібно знайти в даній задачі? В кого є які ідеї? (Як виразити м2 у см2?)
Давайте повторимо одиниці вимірювання: 1 м² = 100 дм2 = 10000 см²

Отже, складемо план розв’язання задачі:
    Знайти площу підлоги.
    Виразити її у 〖см〗^2.
    Знайти площу плитки.
    Знайти скільки потрібно прямокутних плиток, щоб вистелити ними всю підлогу?

Розв’язання
    5∙4=20(м^2) - площа підлоги.
    20∙10000=200 000(〖см〗^2) - площа підлоги у см2.
    20∙25= 500(〖см〗^2) - площа плитки.
    200 000: 500=400(п)
Відповідь: 400 прямокутних плиток, потрібно щоб вистелити ними всю підлогу.
Задача 2.(додаткова) Підлогу в кімнаті лакували тричі. Першого разу на кожний квадратний метр витратили 130 г лаку, другого разу — 80 г, третього — 50 г. Скільки всього лаку витратили, якщо кімната має розміри 6 м 25 см х 4 м?

Складання плану розв`язуваненя задачі колективно.
1) Знайти площу кімнати у〖 см〗^2 і перетворити у м^2.
2) Скільки витратили лаку за три рази разом?
3) Скільки всього лаку витратили?

Розв’язання
    625∙400=250 000(〖см〗^2) – площа підлоги.
    250 000:10 000 = 25(м^2) - площа підлоги.
    130+80+50 =260(г) - витратили лаку за три рази.
    260∙ 25=6 500(г)
Відповідь: 6500 г всього лаку витратили.

Діти, я пропоную вам 3 задачі. Прочитайте їх. Виберіть ту задачу, яку ви можете розв’язати і розпочинайте працювати.

Задача 3 Знайдіть площу прямокутника, якщо одна його сторона дорівнює 26 см, а друга – 15см.

Розв’язання
    26•15=390 (см2) – площа прямокутника.
Відповідь: 390 см2.

Задача 4Довжина прямокутника 76 см, вона більша ширини у 4 рази. Знайдіть периметр і площу прямокутника.

Складання плану розв’язання задачі.
1) Як знайти ширину прямокутника?.
2) Як знайти периметр?
3) Чому дорівнює площа прямокутника?

Розв’язання
    76:4=19 (см) – ширина,
    Р=(19+76)*2=190 (см) – периметр,
    19*76=1444 (см2) – площа.
Відповідь: 190 см, 1444 см2.

Розв’яжемо ще одну задачу високого рівня.
1 а = 100 м².
1 га = 100 а = 10 000 м²

Задача 5*
Сад має форму фігури, зображеної на малюнку. Знайди його площу в га.
                                                  200 м





    
                            100 м
Розв’язання
Розіб’ємо фігуру на 2 прямокутники.
    200  80 = 16000 (м ) – площа першого прямокутника;
    120 – 80 = 40 (м) – ширина другого прямокутника;
    100  40 = 4000 (м ) – площа другого прямокутника;
    16000 + 4000 = 20000 (м ) = 2 га – площа саду.
Відповідь: 2 га.
Молодці! Мені дуже подобається як ви сьогодні працюєте.
Валеологічна хвилинка.
А зараз давайте перевіримо ваші знання за допомогою тестів із самоперевіркою та само оцінюванням. На це вам відводиться 6 хв. У зошитах вам необхідно записати тільки одну із запропонованих відповідей. Кожна правильна відповідей 2б. Отже, можна отримати 12 б. Бажаю успіху!
9. Тестування (5 хв)
Виконайте тестові завдання.
    Які твердження про дані фігури є правильними?




А) Мають однакові периметри, але різні площі,
Б) Мають однакові площі і периметри,
В) Мають різні площі і різні периметри.

    Сторони прямокутника 8 см і 5 см. Знайти його площу.
А) 13 см ; Б) 26 см ; В) 40 см .

3) Периметр квадрата 8 см. Знайти його площу.    
А) 64 см ; Б) 4 см ; В) 32 см .      

4) Ширина прямокутника 3 см, а його площа – 15 см . Знайти його периметр.
А) 16 см; Б) 10 см; В) 30 см.          

5) Довжина прямокутника 5 см, а периметр 18 см. Знайти його площу
А) 20 см ; Б) 23 см ; В) 9 см .

6) На рисунку зображено план кімнати музею (виміри задано в метрах). Чому дорівнює периметр кімнати?
А) 28 см, Б) 24 м, В) 28 м.
 

Відповіді: 1-В, 2-В, 3-Б, 4-А, 5-А, 6-В.
Оцініть себе, кожна правильна відповідь 2б. Підніміть руку, хто отримав 12, а хто 10, скільки учнів отримали 8, а 6. Чи є такі учні хто отримав 4, а 2. Молодці! Більшість впоралися з поставленим завданням. А деяким учням ще необхідно попрацювати.

10. Домашнє завдання (2 хв)
Повторити § 21, виконати № 582 або № 584.

11. Підсумки уроку (2 хв)
Давайте підведемо підсумки уроку. Для цього пропоную вам інтерактивну вправу «Незакінчене речення», тобто необхідно висловити свою думку, продовживши вибране речення.
Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
На уроці я...
- дізнався...
- зрозумів...
- навчився...
- найбільший мій успіх - це...
- найбільші труднощі я відчув...
- я не вмів, а тепер умію...
- я змінив своє ставлення до...
- на наступному уроці я хочу..

 

Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

For-Webber.Ru - все для начинающего Веб Мастера

- все для начинающего Веб Мастера

все для начинающего Веб Мастера